Tipegő jóga!
(1-3 éves korosztály számára)
A gyermekjóga foglalkozások középpontjában a mozgás áll, ugyanakkor minden pillanatát átszővi a játékosság és a mese.A kisgyerekek, nyitottak, örömmel, vidámsággal vetik bele a játékba magukat, mivel az életük része a játék és a mozgás.Játékos formában, különböző nagymozgásos feladatok-kúszás, mászás, csúszás, járások, pörgés, forgás és állatok utánzásával segítjük testük megismerését és a test séma kialakítását. Különböző nagymozgásos rendszeres alkalmazása kedvezően hat a gyermek kondíciójára, koordinációjára, az erő és az állóképesség fejlődésére, befolyásolja a gyermek teherbíró képességét, egészséges fejlődését.
A gyermekjóga az életkori fejlődési sajátosságok testi-érzelmi-értelmi aspektusait figyelembe véve, úgy elegyíti a mozgás és a jóga pozitív hatásait, hogy közben ugyanakkora hangsúlyt fektet a gyermekek érzelmi szükségleteinek kielégítésére és az érzelmi nevelésre is.Ezeket a könnyed játékos feladatokat mesével és mondókával kötjük össze.Minél kisebb a gyermek annál több nagymozgásos feladattal, játékkal lehet gazdagítani a gyakorlást!A foglalkozáson semmi sem kötelező, minden gyerek a saját tempójában kezdi a játékot, sokszor csak megfigyelőként, majd a többieket utánozva aktívan a foglalkozás részese lesz.
45 perces óra felépítése:
Megérkezés, bemutatkozás, ráhangolódás – 5 perc
Ászanák, légzőgyakorlatok – 20 perc
Relaxáció -5 perc
Játék -10 perc
Levezetés -5 perc
Who do I recommend it to!?
A tipegő jóga minden olyan gyereknek szól, aki nem jár rendszeresen közösségbe, ha nem ismeri az oktatót, nem akar ott maradni a foglalkozáson, még ha a szülő a másik helyen lakik, akkor is nehéz. Az elválás egy folyamat, és mivel ebben a korban még az elszakadás elején járunk, jó lehetőség nyílik a közös jógázásra, más családokkal való találkozásra. Szülők és gyerekek egyaránt szívesen mondanak mondókákat és ismételgetik a verseket. Ez egy közös játékot hoz létre, amely bármikor játszható. A gyerekek örömmel játszanak szüleikkel a 45 perces foglalkozáson. Szülő és gyermek között folyamatos aktív kapcsolat van. A gyermek megtanul csoportban lenni, együtt játszani más gyerekekkel, barátságok szövődnek.